Zarf için gelin arabasının önünü kesen sanıklar, ‘yaralama ve yağma’ suçundan yargılanıyor

Zarf için gelin arabasının önünü kesen sanıklar, ‘yaralama ve yağma’ suçundan yargılanıyor

Kartal Kavşağında meydana gelen olayda zarf almak için gelin arabasının önünü kesen 3 kişi, ‘Silahlı yaralama ve yağma’ suçundan hakim karşısına çıktı.
Olay, 31 Ağustos 2021 tarihinde Kartal Kavşağı’nda meydana geldi. İddiaya göre, Erciyes Bulvarından gelen düğün konvoyu ile Kartal Kavşağında karşılaşan ve içerisinde B.H., K.K., İ.A.’nın bulunduğu araç, zarf almak için gelin arabasına yaklaştı. Taraflar arasında başlayan sözlü tartışma, kavgaya dönüştü. Zarf almaya çalışan 3 kişi, yanlarında bulunan bıçak tehdidiyle arkadaki araçtan inip gelen damadın babasını ve sağdıcı darp etti. Şikayet üzerine B.H., K.K. ve İ.A. hakkında ‘silahlı yaralama’ ve ‘yağma’ suçlarından dava açıldı.

SANIKLAR: ZARF ALMAK İÇİN KONVOYA GİRDİK

3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’inde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıklar ve müştekiler damadın babası S.C., damat M.K.C., sağdıç A.Ç. katıldı. Sanık İ.A. sunmasında, “Talas’a giderken Kartal Kavşağında düğün konvoyu gördük, zarf alırız diye düşündük. Gelin arabasına yaklaştık. Arbede yaşandı. Aracımıza zarar verdiler. Gelini de damadı da tanımayız” dedi. Diğer sanıklar B.H. ile K.K. da aynı ifadeyi verdiler.

DAMAT: EN GÜZEL GÜNÜMÜ EN KÖTÜ GÜNÜM YAPTILAR

Duruşmaya katılan damat M.K.C. da “Benim en güzel günümü en kötü gün yaptılar. Kız tarafı bizi suçluyor. Yuvam yıkılıyor. Hepsinden şikâyetçiyim” dedi. Damadın babası S.C. de, “Manevralar yaparak gelin arabasının önünde durdular. 4 kişilerdi. Küfür edip arka kapılara yöneldiler. Bana saldırdılar, sürüklendim. Kamera görüntülerini size teslim ettik. Şikâyetçiyim” diye konuştu.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.