YRP İL BAŞKANI NARİN: “SÖZLEŞME DEĞİL, GASP”

YRP İL BAŞKANI NARİN: “SÖZLEŞME DEĞİL, GASP”

Erciyes Üniversitesi ile Koop-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sözleşme metninin yayınlanmasından sonra Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, ‘’Bu sözleşme bir hak değil, gasptır’’ dedi.

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, Toplu İş Sözleşmesi’nin imzalanmasının ardından sert eleştirilerde bulundu. Narin, “Kamu kurumlarında taşeron firma aracılığı ile çalışan işçiler 696 sayılı KHK ile kadroya alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2020 yılında yapılacak ilk toplu sözleşmede kadroya alınan işçilere toplu sözleşmeye katılma sözü verdi. Kamu kurumları bu kapsamda sözleşme tarihlerine göre işçiler ile sözleşme imzaladı. Ancak Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış ile Koop-İş sendikası arasında sorunlar yaşandı, süreç yaklaşık 19 ay uzadı” ifadelerini kullandı.

Çalışanların haklarını alamadıklarını ve enflasyon oranının son dönemde arttığını belirten Narin, ‘’19 aydır sabırla bekleyen işçi kardeşlerimiz maalesef büyük bir hayal kırıklığına uğramış ve 19 aydır yürüttükleri mücadeleyi kaybetmiştir. Dün, Erciyes Üniversitesi ile Kamu işçi sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi bir hak değil gasptır. İşçi sadaka değil hakkını istiyor. Son bir yılda gerçek enflasyonun %300’lere ulaştığını görmüyor musunuz, işçiler kurban kesmesinler mi, çocuklarına bayramlık almasınlar mı, Bayram harçlığı vermesinler mi, çok yazık. Kaybeden işçi oldu peki kazanan kim” dedi.