Vekil Ersoy’dan mitinge davet

Vekil Ersoy’dan mitinge davet

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri Yozgatlı Dernekler Federasyonu’na ziyarette bulundu. Burada konuşan Vekil Ersoy, 18 Eylül Pazar günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kayseri’de yapacağı mitinge tüm halkı davet etti.

Ziyarete, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Özcan, federasyonda bulunan diğer 20 derneğin başkanları ve başkan yardımcıları ile dernek üyeleri katıldı. Yozgatlı bir ailenin çocuğu olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Ersoy, “Kayseri’de 4 buçuk yıla yakın bir Milletvekilliği yapıyorum. Bundan önce de 2 yıl il başkanlığı yaptım. Gece gündüz demeden bu şehir için Kayserimiz için gayret gösteriyoruz. Yozgatlısı Kahramanmaraşlısı, Nevşehirlisi, Sivaslısı hep beraber bu mücadeleyi veriyoruz. Bu şehirde hep birlikte yaşıyoruz ve problemleri birlikte çözmeye gayret gösteriyoruz” dedi.

18 Eylül Pazar günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kayseri’de yapacağı mitinge tüm halkı davet eden Vekil Ersoy, “18 Eylül Pazar günü saat 16’da bir mitingimiz var, ziyaretimizin amacı bu mitingimize herkesi davet etmek. Türk dünyasının ve Milliyetçi Hareket Partisinin kıymetli lideri Sayın Devlet Bahçeli pazar günü saat 4’de şehrimize intikal edecekler ve Cumhuriyet Meydanı’nda bir miting düzenleyecekler. İnşallah bu mitingde tüm hemşerilerimizde omuz omuza olmayı arzu ediyorum. Biliyorsunuz ki MHP her zaman söz konusu vatan olduğunda millet olduğunda, devlet olduğunda taşın altına elini değil, gövdesini koymuştur, başını koymuştur. Biz bu dönem de böyle değerlendiriyoruz. Böyle bir dönemden geçtiğimizi düşünüyoruz. Ve Türkiye’ye bu birlik ve beraberlik mesajını Kayseri’den vermek istiyoruz. Geçmişte bunu yaptık inşallah şimdi de e güzel şehirde liderimizi ağırlayıp göndermek istiyoruz. Dünyaya ve Türkiye’ye vereceği mesajları da orada dinlemek istiyoruz. Orada bu tarihi mitinge şahitlik etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyarette daha kendileri için büyük bir yer isteyen Kayseri Yozgatlı Dernekler Federasyonu’nun talebine de cevap veren Ersoy, “Yozgatlılar dernekleri federasyonunun bir çatı altında olması bizi mutlu eder. Geçmişten bugüne emeği olan, hizmeti bulunan kim varsa Allah razı olsun. Bu yer talebi konusunda da üzerimize ne düşüyorsa yapacağım. Yozgatlılara yakışan bir yer yapalım inşallah. Yozgatlılar Milliyetçi ülkücü hareketin kalesidir” ifadelerini kullandı.

Kayseri Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Özcan ise yapılan bu ziyaretten çok mutluluk duyduklarını belirterek, “Ülkemizin değerli, ülke menfaatlerine, ülke çıkarlarını ön planda tutan siyasi partimizin şu an Kayseri temsilcisi bizi ziyarete geldiler kendilerine tekrardan hoş geldiniz diyorum. Vatan, millet ve doğru yolda boynumuz kıldan ince diyoruz” diye konuştu.