TALAS FESTİVALİ SONA ERDİ

TALAS FESTİVALİ SONA ERDİ

Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Talas Festivali, tiyatrocu, sunucu ve şair İbrahim Sadri’nin muhteşem yorumuyla gerçekleşen şiir dinletisiyle sona erdi. Üç gün süren festivali değerlendiren Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Yazarlar, bilim insanları, çocuk atölyeleri ve konserle dolu dolu bir festival geçirdik” dedi.

Bu yıl Talas Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Talas Festivali sona erdi. Birbirinden farklı etkinliklerle kültürden sanata, akademik çalışmalardan konserlere kadar her yaşa hitap eden festival çeşitli söyleşiler, konserler ve etkinliklerle geçen festival yoğun ilgi gördü.


Festival hakkında konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın: “İbrahim Sadri şiir programını dinleyerek Talas Festivalini tamamlamış oluyoruz. Üç gün boyunca yazarlar, bilim insanları, çocuk ve meslek atölyeleri ile konser olmak üzere dolu dolu bir festival geçirdik. Bir şehrin büyüklüğü, binalarının büyüklüğüyle değil kültürüyle, sosyal hayatıyla ve medeniyete verdiği hizmetlerle anılır. O nedenle kadim bir şehir olan Kayseri’nin kadim bir ilçesi olan Talas’ta böyle bir etkinliği yaparken öncelikle kültür ve sanat ağırlıklı düşündük.

Vatandaşlarımıza festivalimize olan ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Emek veren sanatçılara ve personelimize de teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Bayramı nice yüzyıllara erişsin. 100. yılda Talas Festivalinin ikincisini yapacağız. Seneye çok güzel programlarla vatandaşımızla buluşacağız. Coşkulu bir şekilde cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız” ifadelerini kullandı.