ŞEHİR HASTANESİ BAŞHEKİMİ GÖREVDEN ALINDI

ŞEHİR HASTANESİ BAŞHEKİMİ GÖREVDEN ALINDI

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Silay görevden alınırken yerine Doç. Dr. Serhat Koyuncu atandı. Görevden alınan Silay, geçtiğimiz günlerde Sağlık İl Müdürü Ali Ramazan Benli hakkında ‘görevi kötüye kullanmak’ suçunda savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimliğinde görev değişikliği. Temmuz 2021’de atanan Prof. Dr. Emin Silay, yaklaşık 10 ay görevde kaldı. Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ile de mahkemelik olan Silay, dün görevden alındı. Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı da olan Silay’ın yerine Kayseri Sağlık Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Serhat Koyuncu getirildi. Koyuncu’nun Acil Tıp ihtisası bulunuyor.

SERHAT KOYUNCU KİMDİR?

1984 yılında Çorum’un İskilip ilçesinde doğdu. 2002 yılında girdiği Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2009 yılında mezun oldu. 2009/2013 yılları arasında Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Acil Tıp ihtisasını tamamladı. Doç. Dr. Serhat Koyuncu, 02.08.2021 tarihinde Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı olarak görevlendirildi. Koyuncu ayrıca Kayseri İl Sağlık Müdür Yardımcısı görevini de yürütüyordu.