Öğrencilere kırtasiye ve ulaşım desteği için başvurular başladı

Öğrencilere kırtasiye ve ulaşım desteği için başvurular başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik başlatılan kırtasiye ve ulaşım desteği için başvuruların bugün başladığı duyuruldu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ulaşım ve kırtasiye desteği verilecek. Yapılacak yardımlar hakkında açıklama yapan Büyükkılıç, her zaman öğrencilerin yanında olduklarını söyledi. Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Büyükkılıç, “Geleceğimiz olan gençlerimiz için eğitim de sağlık da spor da bizim olmazsa olmazımız. Bu konuda emeğimizi hiçbir zaman esirgemiyoruz. Siz gençlerimizin, ülkemize, bayrağımıza, dinimize, vatanımıza, milletimize bağlı ve bu değerleri her zaman el üstünde tutacak bir gençlik olacağına yürekten inanıyoruz. Donanımlı, kendini geliştirmiş, milli-manevi değerler ile kuşanmış bireyler olun. Sizler çalışkanlığınızla, azminizle ilerleyin. Bizler daima yanınızda yer alacak, sonuna kadar destekçiniz olacağız. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

KIRTASİYE VE ULAŞIM DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru taleplerinin, Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden bugün itibariyle yapılacağını söyleyen Büyükkılıç, ihtiyaç sahibi öğrencilerin yardımdan faydalanabilmesi için belirlenen başvuru şartlarını ise şu şekilde açıkladı: “T.C. vatandaşı olmak, ailenin Kayseri Büyükşehir Belediyesi mücavir alanında ikamet ediyor olması, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında (ilkokul, ortaokul veya lise) öğrenim gören çocuğunun olması, okuluna Büyükşehir Belediyesinin araçları (otobüs ve raylı sistem) ile ulaşım sağlıyor olması, her ne ad altında olursa olsun, haneye giren gelirlerin (maaş, kira geliri ve tarım geliri vb) toplamının, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu muhtaçlık kriteri olan kişi başına düşen gelir miktarının 1.833 TL’nin altında olması.”