MIZRAK: “SİVAS KONGRESİ ETKİNLİKLERİNE TÜM HALKIMIZI BEKLİYORUZ”

MIZRAK: “SİVAS KONGRESİ ETKİNLİKLERİNE TÜM HALKIMIZI BEKLİYORUZ”

Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu Başkanı Ali Mızrak, 4 Eylül’de düzenlenecek Sivas Kongresi’nin 103’üncü yıl dönümü etkinliklerine tüm vatandaşları davet etti.

Kayseri İl Kültür Müdürlüğünde 4 Eylül Pazar günü saat 19.30’da düzenlenecek Sivas Kongresi 103’üncü yıl dönümü etkinliklerine Kayseri halkı ve tüm Sivaslıları davet eden Başkan Mızrak: “Kayseri’de oturan Sivaslılar ve Kayseri’de ikamet eden tüm hemşehrilerimizi 4 Eylül Pazar günü 19.30’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde yapacağımız etkinliğe davet ediyoruz. 4 Eylül demek; Sivas’ımızın, ülkemizin ve cumhuriyetimizin temel taşının atıldığı gün demektir. Orada güzel kararlar alınmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ü daha önce ve daha sonraki şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle yad ediyorum. Kayseri’de yaşayan Sivaslılar olarak, Sivas’ımızın örfünü, adetini, kültürünü ve geleneğini yaşatmak için bir çaba sarf ediyoruz. Bütün yönetim kurulu olarak cidden çok büyük çaba sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’in temelinin atıldığı 4’ Eylül’de birlik ve beraberlik vurgusu yapan Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Şahin ise, “Bu program bir kültür buluşması, kentlerin buluşması. Sivas’ımızın kültürünü burada yansıtalım ve yaşatalım istedik. Hemşehrilerimizi, arkadaşlarımızı bu buluşmaya bekliyoruz. Bizi yalnız bırakmasınlar. Bu güzel gecemizde hep birlikte kaynaşalım, eğlenelim, coşalım. Cumhuriyetin temelinin atıldığı gün olan 4 Eylül’de birlik ve beraberlik adına buluşalım” diye konuştu.