Kayseri’de 2’nci Kültür Sanat Festivali düzenlendi

Kayseri’de 2’nci Kültür Sanat Festivali düzenlendi

Kayseri’de Kahramanmaraşlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 2’nci Kültür Sanat Festivali düzelendi.

Ali Dağı 360 Yeşil Alanı’nda gerçekleştirilen festivale AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Grup Başkanvekili, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Veli Böke, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Kahramanmaraşlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Topal ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan festivalde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Cenabı Allah’a şükürler olsun. Bizler Kayseri’de yıllardır ekip olarak gerek şehrimize gerekse ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
AK Parti Grup Başkanvekili, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ise yaptığı konuşmada, “Biz bin yıldan beri bu topraklardayız. Biz Selçuklu ile Osmanlı ile ve bugün verdiğimiz kurtuluş savaşı ile kurduğumuz genç Cumhuriyet’e yaslanarak konuşmanın özgüveni içerisindeyiz. Bizim çocuklarımıza bırakacağımız miras binalar değil, yollar değil köprüler, hastaneler, okullar değil, o okulların içinde okuyan çocuklarımızın eğer kimliğini, karakterini, bu topraklara olan sadakatini koruyamazsak biz görevimizi yerine getirememişiz demektir” ifadesinde bulunarak, bu topraklara daha çok sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Ünal sözlerini “Durmak yok, yola devam” ifadelerini kullandı.
Kayseri’nin adeta bir mozaik gibi olduğunu söyleyen AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de, “Biz de sizler gibi Kayseri’de yaşayan ve burası için elimizden gelen güzellikleri burada sergilemeye çalışan ben de yakın şehirlerden bir tanesiyim. Kayseri adeta bir mozaik gibi. Etraf illerden gelen hemşerilerimize kucak açmış. Ben de Sivaslı olmak ile birlikte yine bu şehirde doğmanın, büyümenin burada yaşamanın heyecanını her zaman hissettim” şeklinde konuştu.

‘KAYSERİ VE KAHRAMANMARAŞ ET VE TIRMAK GİBİ’
Kahramanmaraş’ın, Kayseri’nin etrafındaki iller gözden geçirildiğinde adeta et ve tırnak olarak nitelendirilecek illerden birisi olduğunu dile getiren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Bizlerin birliğini, beraberliğini, dayanışmasını simgeleyen böyle anlamlı bir çalışma yaptıkları için değerli dernek başkanımıza ve Veli kardeşimize özellikle teşekkür ediyorum. Kayseri’mizin etrafındaki illeri şöyle gözden geçirdiğimizde adeta et ve tırnak olarak nitelendirilecek illerden birisinin de Kahramanmaraş’ımızın olduğunun hepimiz bilincindeyiz. Kahramanmaraş demek, Milli Mücadele’de ki yeriyle anılan Sütçü İmam’ın torunları demek. Kahramanmaraş demek elbette ki gönül insanları olarak bildiğimiz, bizim kültürel olarak şekillenmemizde en büyük katkıyı sağlayan yedi güzel adamın doğduğu, yaşadığı ve hepimizde emeği olan insanların şehri demek. Kahramanmaraş demek ay yıldızlı Türk bayrağına, vatanına, milletine, devletine bağlı, dürüstlüğün simgesi olarak nitelendirilecek anlayış demek” diye konuştu.
Kahramanmaraş’ın son dönemlerde ekonomik olarak Türkiye’nin can damarı olan bir şehir haline gelmeye başladığını söyleyen Büyükkılıç, “İhracatıyla, yatırımlarıyla ve en önemlisi devletine, vatanına, milletine bağlılığıyla ön plana çıkmaya başlamıştır. Şehrimize de ekonomik olarak katkısı göz ardı edilemeyecek olan siz Kahramanmaraşlı kardeşlerimizi ve festivale katılan tüm dostlarımı sevgiyle, saygıyla selamlıyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.