KAYMEK YAZ KURSLARINA BİR HAFTADA 5 BİN KAYIT

KAYMEK YAZ KURSLARINA BİR HAFTADA 5 BİN KAYIT

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), 2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz dönemi kurs kayıtlarına yoğun ilgi. Kurslara 1 haftada 5 binin üzerinde kayıt başvurusu olduğu açıklandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten KAYMEK, hayat boyu öğrenme anlayışı ile Kayserililerin sanatsal, mesleki ve akademik bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla kurslar düzenliyor. Bu kapsamda KAYMEK, Gençlik Merkezleri’nde 8-14 Yaş Yaz Okulu, LGS-YKS ön hazırlık kursları verirken, Sanat ve Mesleki Eğitim Kurslarında ise 43 farklı kurs branşı ile faaliyetlerini yürütüyor. Şehrin dört bir yanında bulunan 39 tesiste yaz okulu kursları açılmaya başlandı.
8-14 Yaş Yaz Okulu’nda Kur’an-ı Kerim, Akıl Oyunları, El Sanatları, Türk İslam Bilginleri Tarih Okumaları, Robotik Kodlama gibi branşların yanında sinema, bilim merkezi, doğa yürüyüşü, kültür gezisi, buz pateni, yüzme, seminer gibi etkinlikler de yapılacak.

YENİ BRANŞLARDA KURSLAR DÜZENLENİYOR

KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları, yeni dönemde yeni branşlarda vatandaşlara hizmet verecek. Bu kapsamda birbirinden farklı kurslar açan KAYMEK, İşaret Dili Jargon Eğitimi, Meddata Hastane Otomasyon Sistemi, Ön Büro Elemanı, Özel Turizm Rehberliği, Seyahat İşletmeciliği Geliştirme Uyum Eğitimi gibi branşlarla da hizmetini çeşitlendiriyor.

BİR HAFTADA 5 BİNİ AŞKIN KAYIT

2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz dönemi kurs kayıtlarına yoğun ilgi devam ederken, 1 haftada 5 bini aşkın kayıt yapıldı. İsteyenler, yaz kurslarına ücretsiz kayıt işlemlerini www.kaymekonline.com adresini ziyaret ederek gerçekleştirebiliyor. Yaz okulu kursları, 4 Temmuz 2022 tarihinde başlayıp 26 Ağustos 2022’de sona erecek.