İYİ Partili Yücel: “Partimiz arttırdığı oy oranıyla Türkiye’ye umut olmuştur”

İYİ Partili Yücel: “Partimiz arttırdığı oy oranıyla Türkiye’ye umut olmuştur”

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, İYİ Parti’nin kurulduğu günden bu yana oyunu yüzde 20’lerin üzerinde çıkararak umut partisi olduğunu söyledi. Muhalefetin Kayseri’deki sesi olduklarını vurgulayan Yücel, “Türkiye’de vatandaşların, ev hanımlarının, beylerin, iş adamlarının artık hayallerindeki umutlarını süslediği bir parti olduk” dedi.

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, İYİ Parti’nin 5’nci kuruluş yılına özel açıklamalarda bulundu. İYİ Parti’nin 5 yıl içerisinde Türkiye’de bir umut partisi olduğunu dile getiren Yücel, “5 yıl önceye döndüğümüzde ben bugünü şöyle hayal ediyorum, bir parti kuruluyor, bir genel başkan var, demirleri ellerinde tutmuş ve ısrarla parti kuracağım ve bu parti Türkiye’nin kurtuluşu olacak demişti. Ben o günden bugüne kat edilen yollara şöyle bir baktığımda gerçekten yüzde 20’lerin üzerine çıkan bir oy oranıyla bir umut partisi oldu. Bugün muhalefetin belki de Kayseri’de sesi oldu, belki Türkiye’de vatandaşların ev hanımların beylerin iş adamlarının artık hayallerindeki umutlarını süslediği bir parti oldu” şeklinde konuştu.

‘MİLLET İTTİFAKI TÜRKİYE’NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK’

Bugün güçlendirilmiş parlamenter sistemin konuşuluyor olmasında en büyük mihenk taşlarından birisinin de İYİ Parti olduğunu söyleyen Yücel, “Ben 5 yıl içerisinde alınan kararların dahi bugün Türkiye’nin iktidarını değiştirdiğini görüyorum. Ben millet ittifakının Türkiye’nin kaderini değiştireceğini biliyorum. En azından güçlendirilmiş parlamenter sistem bugün konuşuluyor ise bunun en büyük mihenk taşlarından bir tanesi de bugün İYİ Parti olmuştur. Genel başkanımız hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmamıştır, ayakkabı eskitmiştir. Bize de bu öğütleri vermiştir. Biz de genel başkanımız gibi, kendisi Türkiye sathında sahada gezerken, bizde yerel satıhta sahalarda dolaştık ve şunu gördük, biz 5’nci yıla geldiğimizde aslında birçok partinin 50 yılda yapamadığını yapmışız. Biz burada yüzde 20’leri konuşurken, seçim sandıklarında belki de iktidar partisi olacağız belki de 1’nci parti olacağız, 5 yılımızı inşallah 6. yılımıza girerken iktidarlar taçlandıracağız. Türkiye’yi idare edeceğiz, Türkiye’ye barışı getireceğiz. 6 yaş günümüzde ülkenin iktidarını yöneten bir genel başkan ve ekibi ile birlikte, gerçekten halkın beklediği bir parti, sorunları çözen bir iktidar olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Ben buradan emeği geçen, o gün bu partiyi kuran başta genel başkanım olmak üzere Türkiye sathında, Kayseri sathında ne kadar arkadaşımız varsa hepsine teşekkür ediyorum. Gayretleri için inşallah biz de onlara layık olma çerçevesinde ve iktidarı göğüslediğimizde de bunları tekrar yad edeceğimiz nice 5’inci yıllar geçirmemiz dileğiyle. İnşallah Kayseri’mize ülkemize İYİ Parti’nin 5’inci kuruluş yılı hayırlı olsun diyorum. İyi bir iktidar yolundaki yarışta seçim havasına girdiğimizi de görüyorum. Bu 5’nci yılımızı biliyorsunuz bir hafta erteleyerek kutladık Bartın’da kaybettiğimiz maden işçilerimizin hepsine Allah’tan rahmet yakınlarına da bu vesile ile başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.