İYİ PARTİ KOCASİNAN, ARGINCIK’TA MAHALLENİN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ

İYİ PARTİ KOCASİNAN, ARGINCIK’TA MAHALLENİN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ

İYİ Parti Kocasinan ilçe başkanlığı, Argıncık’ta bir basın açıklaması düzenleyerek mahallenin sorunlarını ve çözüm önerilerini açıkladı.

Kocasinan ilçesine bağlı Argıncık mahallesinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, vatandaş ile mahalle durumunu ve tutulmayan sözler hakkında basın açıklamasında bulundu. Halka açık yapılan basın açıklamasına, İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Mustafa Işık, Kocasinan Meclis Üyesi Erhan Özhan, Kocasinan Meclis Üyesi Muharrem Yiğen, Kocasinan Meclis Üyesi Osman Türk, İlçe Başkan Danışmanı Elvan Öztürk, Argıncık Mahalle Muhtarı Ömer Elvan ve Argıncık mahalle sakinleri katıldı.

İYİ Partili Kazım Yücel Argıncık mahallesinde vatandaşın oturması için sebep kalmadığını söyledi. Yücel, “Başkan beyin söylediği gibi çok müstesna yerlerimiz var. Şehre mesafesi insanı utandırır, yürüme mesafesinde bu mahalle ve benzeri yerlerde şöyle 60 yıl geriye dönüyorum. 59 yaşındayım. 4 yaşındaki halimi hatırlıyorum. Yokluklar içerisinde yaşayan bir ailenin evladıyım, ablamın eteğini giyerek ben bu mahallede top oynadığımı hatırlıyorum. Bisiklet sürdüğümü hatırlıyorum. Dönüp baktığımda sadece etek giymeyen çocukları park olmayan yerlerinde hala bu yerin şehre yakın mesafesinde üzülerek söylüyorum ki Kayseri’nin hakkını almamış mahalle mensuplarıyla bir arada olduğumu görüyorum. Bir tarafı tren yolu, bir tarafı şehirler arası yol arasına sıkışmış. İki tarata da büyüme şansı kalmamış. İnsanların bu mahallede oturmasını gerektiren ne var?” dedi.
Yücel Argıncık mahallesinde çocukluğunun geçtiğini belirterek, “Ben bu mahallede yaşadım, sayın muhtarıma da söz vermiştim. Argıncık mezarlığı ile ilgili ben gerekeni yapacağım demiştim. Verdiğim sözün takipçisiyim. Emin olun arkadaşlarımda bu konuda benden daha fazla hareketli ve sözlerine dikkat eden kişiler. Önerge verdik bakımı yapılacak diye cevap geldi. Biz bakımından bahsetmiyoruz ki, Argıncık mahallesinin mezarlığının ele alınıp mezarlığa yakışır hale dönüşmesini istiyoruz. Çünkü bu belediyeden aldığınız mezarları siz Büyükşehir’e devrettiniz. Buraları parayla vatandaşa sattınız. Aldığınız parayla herhalde makam araçlarınıza benzin almayı hesap etmediniz” ifadelerini kullandı.
İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Mustafa Işık ise yaptığı konuşmada, “Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayraktar, yeni dönemde Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın destekleri ve TOKİ aracılığıyla Argıncık Bölgesinde Kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacağını ve bölgenin Kayseri’ye yakışır bir şehir haline dönüşeceğini söyledi. Çolakbayraktar konuşmasında, ‘Şehrin acil dönüşmesi gereken yerlerini bizzat kendisine ilk ağızdan ilettim. Birincisi Argıncık bölgesine bağlı tüm mahalleler. İkincisi ise Sancaktepe, Boztepe, Hilal, Oruçreis Mahallesinin olduğu bölgeler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Kocasinan Belediyesi iş birliğiyle hep birlikte süreci başlatacağız. Vatandaşlarımızla ortak hareket ettiğimizde bu süreç daha hızlı bir şekilde yürür ve buranın değişimi, dönüşümü gerçekleşir. Allah nasip ederse Argıncık bölgesini değiştirip, dönüştürüp aziz milletimize yakışır bir şehir haline getireceğiz’ İfadelerini kullandı. Sayın Başkanın bu açıklaması kelam olarak doğru bir açıklama. Üstelik Çevre ve Şehircilik Bakanını ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı da işin için katmış, Bakanı ve Büyükşehir Belediye Başkanını da töhmet altında bırakan oldukça iddialı bir çıkış yapmış. Peki gelinen 25 yıllık genel süreç ve son seçimden sonra ki 3,5 yıllık sürenin sonunda elde ne var, Argıncıkta ne değişti neyin startı verildi?” ifadelerini kullanarak sözlerine son verdi.