Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Başkan Büyükkılıç’a ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Başkan Büyükkılıç’a ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret eden eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 800 hafızın icazet törenine katılmak için kente geldiklerini ve bunun çok büyük bir kazanım olduğunu söyledi.

Bir dizi ziyaret ve programlara katılmak için Kayseri’ye gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a nezaket ziyaretinde bulundu. Büyükkılıç, ziyarette yaptığı açıklamada, “Müftülüklerimizle, camiamızla el ele gönül gönüle, inancımıza, kültürümüze, bayrağımıza, devletimize, milletimize hizmet etme sevdasıyla dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Konuşmasında Erbaş’a ‘Selçuklu şehri Kayseri’ye hoş geldiniz’ diyen Başkan Büyükkılıç, “Çok şükür dualarınızın yüzü suyu hürmetine bir sıkıntımız yok. Kayseri’ye hoş geldiniz, şeref verdiniz. Makam-ı Ulema olarak bilinen böyle güzel bir şehirde, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi şehrinde sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyoruz” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise Başkan Büyükkılıç’a, çalışanlara ve basın mensuplarına muhabbetlerini ileterek, “Bugün asıl sebebi ziyaretimiz 800 kadar hafızımızın icazet merasimine katılmak. Kayseri’miz için Türkiye’miz için çok önemli bir kazanımdır” dedi.

Kayseri’de bir il buluşması gerçekleştireceklerini dile getiren Erbaş, gittikleri illerde valilik, belediye ve üniversiteleri ziyaret ettiklerini, il ve ilçelerde görev yapan hocalarla buluştuklarını ve Kayseri’de de bir gün boyunca bu çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

Büyükkılıç’a çalışmalarında başarılar dileyen Erbaş, “Yapmış olduğunuz çalışmalarda sizlere de başarılar diliyorum. Yakından takip ediyoruz, hakikaten müftülüğümüzle, hocalarımızla çok irtibat halinde çalışıyorsunuz. Destekleriniz son derece sevindirici. Belediyeciliği sadece altyapı çalışmaları olarak görmeyen, aynı zamanda belediyeciliği bir medeniyet faaliyeti olarak gören kardeşlerimizdensiniz, başkanlarımızdansınız. Bunun için de sizlere özellikle teşekkür ediyorum. Rabbim yar, yardımcınız olsun” ifadelerini kullandı.