CUMHURİYET BAYRAMI VESİLESİYLE KONSER DÜZENLENDİ

CUMHURİYET BAYRAMI VESİLESİYLE KONSER DÜZENLENDİ

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından Cumhuriyet’in 99’uncu yıl dönümü nedeniyle konser gerçekleştirildi. Cumhuriyet Bayramı’nı yurdun her yerinde kutlanmasını istediğini belirten KİGDER Başkanı Sema Karaoğlu, “Biz vatan topraklarını Cumhuriyetle tekrar vatan toprağı yaptık” dedi.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından Kadirhas Kongre Kültür Merkezinde Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü vesilesiyle ‘Her Telden, Tek Yürek Konseri’ düzenlendi. Konser vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Konserde koro eşliğinde şarkılar, türküler seslendirildi. Ardından zeybek gösterisi yapıldı. Bu kapsamda konuşan KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu Cumhuriyet’in bir mucize olduğunu söyledi.

Müzikle farkındalık oluşturmak istediğini dile getiren KİGDER Başkanı Karaoğlu, “Her yıl Cumhuriyet Bayramı için mutlaka Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği olarak bir konser düzenliyoruz. Cumhuriyet bir mucize ve özellikle insanlık için, tüm Türk milleti için önemli kazanımları var. O yüzden her Türk’ün bu bayramı kutlamasını istiyorum. Çok daha fazla kutlamalıyız. Gümbür gümbür her yerde kutlanmasını istiyorum. Çünkü bundan daha büyük bir bayramımız yok bizim. Bundan önce özgürlüğümüz yoktu. Kadınların eğitim hakkı yoktu. Mazlum milletlere örnek olduk. Söylenecek o kadar çok şey var ki. Ben müzikle buna farkındalık yaratmak istiyorum. Türkiye’nin, yurdun her köşesinde kutlanmasını istiyorum. Çünkü biz vatan topraklarını Cumhuriyetle tekrar vatan toprağı yaptık. Bunun için bu bayram çok önemli kutlanası bir bayram” ifadelerini kullandı.