Çocuk Meclisi kurs kayıtları başladı

Çocuk Meclisi kurs kayıtları başladı

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 7-14 yaş arasındaki öğrencilerin eğitim hayatlarına katkıda bulunmak için açılan Çocuk Meclisi kurs kayıtlarının başladığını açıkladı.

Melikgazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen MELMEK’te 7-14 yaş arasındaki öğrenciler için Çocuk Meclisi kurs kayıtları başladı. Çocukların kendilerini daha donanımlı yetiştirmesi için Belediye olarak tüm imkânları sunduklarını söyleyen Palancıoğlu, “Birçok alanda verdiğimiz eğitimlerle MELMEK’te çocuklarımıza faydalı hizmetler veriyoruz. Tamamen ücretsiz olan kurs kayıtlarımız başladı. Farklı branşlarda hem sanatsal, hem sportif, hem de akademik eğitimler veriliyor. Çocuklarımıza eğitim öğretim yaşamlarına katkı sunmak için katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Kurslarımızda öğrencilerimiz hem eğleniyor hem de öğreniyor” şeklinde konuştu.

29 BRANŞTA KURS VERİLECEK
Çocuk Meclisi’nde okçuluk, badminton, tenis, taekwondo, voleybol, basketbol, kick boks, yüzme, etkili ve hızlı okuma, Kuranı Kerim, diksiyon, zeka oyunları, tiyatro, Türk işaret dili, görsel sanatlar, el sanatları, kişisel gelişim, Türk halk oyunları ve robotik kodlama gibi birçok branşta kursların olacağı belirtildi. 16 tesis, 2 park ve 7 alanda, 29 branşta gerçekleştirilecek ücretsiz kurslara katılmak için başvurular Melikgazi Belediyesi web sitesinde yapılabilecek.