Büyükşehir İtfaiyesi’nden Mersin’deki orman yangını söndürme çalışmalarına destek

Büyükşehir İtfaiyesi’nden Mersin’deki orman yangını söndürme çalışmalarına destek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler Mersin’de çıkan orman yangını söndürmek amacıyla bölgeye giderek çalışmalara katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı 4 araç, OSB’ye bağlı 1 araç ve toplam 15 personel, Mersin’in Gülnar ilçesinde yangınların söndürülmesi için de kısa süre içerisinde bölgeye ulaşarak yangın söndürme çalışmalarına katıldı.
Yangın söndürme çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ve OSB ekiplerinin canla başla mücadele ettiğini söyleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Bölge halkına ve Türk milletine geçmiş olsun temennisinde bulundu. Büyükkılıç, “Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı’mıza bağlı 4 araç, OSB’ye bağlı 1 araç ve 15 personel yangın söndürme çalışmalarına kısa süre içerisinde katıldı. Ekiplerimiz canla başla büyük bir gayret gösterdi. Allah bölgede fedakârca yangın söndürme çalışmalarını yürüten tüm ekiplerden razı olsun. Yaşanan yangından dolayı elbette ki çok üzgünüz” ifadelerini kullandı.
Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı ve OSB’ye bağlı ekipler, Mersin ili, Gülnar ilçesi, Büyükheceli Mahallesi’nde bir mesire alanındaki yangına müdahale ederken, yangının farklı bölgelere sıçramasını önlemek amacıyla da güvenlik koridoru oluşturdu. Bölgedeki yangını kontrol altına alan ekipler soğutma çalışmalarını da gerçekleştirerek farklı bölgelerde yangınla mücadelesini sürdürdü.
Öte yandan Mersin’in Gülnar ilçesinde başlayan ve rüzgârın da etkisiyle büyük bir alana yayılan yangının kontrol altına alındığı, soğutma çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.