BÜYÜKKILIÇ: “OSB VE KARTAL KAVŞAĞI’NA YAPILACAK ANA ARTER TRAFİĞİ RAHATLATACAK”

BÜYÜKKILIÇ: “OSB VE KARTAL KAVŞAĞI’NA YAPILACAK ANA ARTER TRAFİĞİ RAHATLATACAK”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan başlayıp Talas Bulvarı’nda bitecek olan yaklaşık 12 kilometre uzunluğa sahip ana arter niteliğindeki yolun trafiği rahatlatacağını söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım konforunu artırmak amacıyla Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan başlayıp Talas Bulvarı’nda son bulan ana arter niteliğindeki yol çalışmaları devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal ve daire başkanları ile birlikte devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Vatandaşların konforunu sağlamak amacıyla çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Büyükkılıç, “Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’mızdan gelip 15 Temmuz Şehitler Bulvarı’mıza geçecek olan ana arterimizin, yine Eskişehir Bağları üzerinden Erenköy güzergâhına ve Hisarcık yoluna ulaşacak olan ana hattımızın çalışmalarıyla ilgili arkadaşlarımız gerekli hazırlıklarını yaptılar, startı verildi. İnşallah en kısa zamanda bu çalışmayı tamamlayıp, şehrimize bir ana arter kazandırmak, aynı zamanda organize sanayimize ulaşımı rahatlatmak, vatandaşımızın konforunu sağlamak amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz” şeklinde konuştu.


12 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA YOL YAPIMI
15 Temmuz Bulvarı imar planında Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan başlayıp Talas Bulvarı’nda son bulan yaklaşık 12 kilometre uzunluğa sahip ana arter niteliğinde olan yol yapım çalışmalarına Fatih Sultan Mehmet Bulvarı tarafından başlandı. Geçtiğimiz yıllarda yapılan çalışmalarla birlikte Hacılar yoluna kadar olan 4 kilometrelik bölümü tamamlanarak trafiğe açıldı.

Bu yılki yatırım programı kapsamında yolun Hacılar yolundan başlayarak Danışmentgazi Mahallesi’ne bağlanan 2 bin 200 metrelik kısmında 30 metre imar genişliğine sahip yolun yapım sürecine başlandı. Bu çalışmayla Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan Hisarcık yoluna doğrudan ulaşım sağlanmış olacak. Kartal Bulvarı’na alternatif olarak yapılması planlanan bu yol, şehir merkezinden Organize Sanayi bölgesi istikametinde kartal kavşağı ve devamındaki kavşaklarda araç yoğunluğunu azaltacak, şehrin doğusu ve batısı arasında hızlı ve güvenli ulaşım temin edilecek.