Büyükkılıç: “Kadın istihdamını sağlayan çalışmaları destekliyoruz”

Büyükkılıç: “Kadın istihdamını sağlayan çalışmaları destekliyoruz”

Sarız Kadın Kooperatifi’ni ziyaret eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, özellikle ilçelerde yaşayan kadınların istihdama katılmalarını sağlayan her türlü çalışmaya destek olduklarını söyledi.

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile Sarız ilçesine kadın girişimi ve istihdamını destekleyen Sarız Kadın Kooperatifi kuruldu. Kooperatifi ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kooperatifle ilgili değerlendirmelerde bulunan Büyükkılıç, belediye olarak üretmek isteyen kadınların daima destekçisi olduklarını söyledi. Büyükkılıç, “Kayseri’nin kadını erkeği ayırt edilmez. Her bir ferdi azimlidir, çalışkandır. Bizler üzerimize düşeni yapar, üretmek isteyen kardeşlerimizin en güçlü destekçisi oluruz. Valiliğimiz ve belediyemizin destekleri ile Sarız’ımıza kazandırdığımız Sarız Kadın Kooperatifi maşallah harıl harıl çalışıyor. Başarıları daim olsun” şeklinde konuştu.

Kadınların aktif iş gücüne katılımlarını sağlamak, ilçelerde yaşayan kadınların istihdamını artırmak ve desteklemek için tüm ilçelerde çalışmalar yaptıklarını belirten Büyükkılıç, daha sonra Sarı esnafını da ziyaret ederek talep ve önerilerini dinledi.