BÜNYAN’IN KÜÇÜK DEV ADAMLARI TÜRKİYE 4’ÜNCÜSÜ

BÜNYAN’IN KÜÇÜK DEV ADAMLARI TÜRKİYE 4’ÜNCÜSÜ

Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu Basketbol takımı “Okullar Arası Basketbol Şampiyonasında” büyük bir başarı sergileyerek Türkiye Sıralamasında ilk dörde girmeyi başardı. Türkiye Ortaokullar arası düzenlenen Basketbol Turnuvasında 1.liği Özel İstanbul Üsküdar S.E.V Koleji üstlendi. Turnuvada Özel Konya Profesyonel Eğitim Koleji 2. – Özel İzmir Eraslan Koleji 3. Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu 4. Oldu.

Bünyan’ın Küçük Dev Adamları Özel Kolejlere karşı tek Devlet Okulu olarak Kayseri’ye kupa getirmenin heyecanını yaşadılar. Ana Sponsorluğunu üslenen 1071 AHLAT YAPI Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer Pala “Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu Basketbol Takımı Okullar Arası Basketbol turnuvasında göstermiş oldukları gayret ve inançla bizlere bu coşkuyu armağan ettiler. Antrenörlerimiz Ömer Demir ile çıktıkları tüm maçlarda sergilemiş oldukları özveri ile bizlere ve Memleketimiz Bünyan’a tarifi imkansız bir gurur yaşattılar. Dev Adamlarımızın bu başarılarını yürekten kutluyorum.” dedi.

Bu süreçte Küçük Dev Adamlarımızın başarısında emeklerini hiç esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Bünyan MHP İlçe Başkanı Tefik Düzen Şehit Cennet Yiğit’in babası Yahya Kemal Yiğit ve Kıymetli Annelerimize Yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Küçük Dev Adamlarımız şampiyonluklarının ardından Bünyan’da büyük bir coşkuyla karşılandılar. Yoğun ilgiyle, Bayraklar ve meşaleler ile karşılanan oyuncular ve Antrenör Ömer Demir bu başarının bir başlangıç olduğunu yakın zamanda şampiyonluğu da Bünyan’a hediye edeceğini bunun içinde durmaksızın çalışarak takımını ve Bünyan’ın ismini daha iyilere taşıyacağını belirtti.