Başkan İlmek deneyimlerini Üniversite öğrencileriyle paylaştı

Başkan İlmek deneyimlerini Üniversite öğrencileriyle paylaştı

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Kayseri Üniversitesi Ayşe- Saffet Arslan Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği kariyer günü etkinliğine katıldı. Başkan İlmek, mesleki ve hayat tecrübelerini üniversite öğrencileriyle paylaştı.
İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Kayseri Üniversitesi Ayşe- Saffet Arslan Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun davetlisi olarak kariyer günü etkinliğine katıldı. Okul Müdürü Ali Kaplan tarafından karşılanan Başkan İlmek, Sağlık Meslek Yüksekokulu eğitim salonlarını ve yeni bilgisayar atölyesini inceledi. Daha sonra Kariyer günler kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Başkan İlmek, mesleki ve hayat tecrübelerini üniversite öğrencileriyle paylaştı. Eğitimin önemine değinen Başkan İlmek, “Hayatımda her zaman mücadeleci bir ruha sahip oldum. Bu ruh beni her zaman başarılı kıldı. Başarılı olmak için önemli olan gayret etmek ve çalışmaktır. Öğrenci olarak sizlerin önünde uzun bir zaman var. Bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için planlı çalışmak gerekir. Eğitiminizin bitmesinin ardından hepiniz idealleriniz olan mesleklerinizi yapacaksınız” dedi.


Sağlık çalışanlarına yapılan saldırıların kabul edilemez olduğunu vurgulayan Başkan İlmek “Maalesef ülkemizde türlü bahanelerle sağlık çalışanları fiziksel saldırıya uğruyor. Bu saldırılar asla kabul edilemez. Mezun olduktan sonra sağlıkçı olarak görev alacak sizler, mesleğinizle ilgili hukuksal kuralları iyi bilmelisiniz. Alacağınız her kararda kararlı bir duruş sergilemeli, ülkemizin daha çok gelişmesi için var gücünüzle çalışmamız gerekir” şeklinde konuştu.