ARANAN 37 KİŞİ YAKALANDI

ARANAN 37 KİŞİ YAKALANDI

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından hafta sonu gerçekleştirilen denetimlerde 24 saat boyunca kesintisiz denetimler yapıldı. Araması bulunan 37 şüpheli gözaltına alındı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ‘Huzurlu Hafta Sonu Uygulaması-2’ denetimleri gerçekleştirildi. Hafta sonu uygulanan denetime, tüm resmi ve sivil ekiplerin yanı sıra çarşı mahalle bekçileri de katıldı.

24 saat kesintisiz süren denetimler, Kayseri ili giriş ve çıkışlarından başlayarak il merkezine kadar devam etti. Ekipler, önceden belirlenen bölgelerde suç işlenmesinin önüne geçilmesi ve işlenmiş suçların firarisi olan kişilerin yakalanması için şahıs ve araçlara şok uygulamalar gerçekleştirdi.

Uygulama kapsamında, 15 bin 538 kişi sorgulanırken, 8 bin 364 araç kontrol edildi. 15 hırsızlık şüphelisinin yakalandığı, bu şüphelilerden ise bakır kazan, banyo kazanı, kalorifer peteği ve pvc kapı- pencere ele geçirildi. Toplamda 37 aranan kişi ise yakalanarak gözaltına alındı.