Maden şirketinden Büyükşehir’e, asfalt plenti makinası

Maden şirketinden Büyükşehir’e, asfalt plenti makinası

Ağırlıklı olarak Develi’de faaliyet gösteren maden şirketi, saatte 240 ton asfalt üretimi kapasitesine sahip asfalt plentini Kayseri Büyükşehir’e hibe etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, asfalt plentinin teslim ve tanıtım programına katıldı. Gesi Gürpınar’da faaliyet gösteren Asfalt ve Agrega Üretim Tesislerinde yapılan törende konuşan Büyükkılıç, “Şehrimizi en güzel şekliyle, yollarıyla donatacak olan böyle anlamlı bir tesisin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Öksüt Madencilik Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı David Alan Bickford’a ve ekibine ayrıca teşekkür eden Büyükkılıç, “Sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili gerek Develi’mizde, gerek Kayseri’mizde hangi konuda kendilerine varılsa hep sıcak davranıyorlar. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarımızın birlikte devam edeceğini ifade ettiler” dedi.

Öksüt Madencilikle yapılan protokol gereği asfalt plentinin yapıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy da “Öksüt Madencilik tarafından Büyükşehir Belediyemize hibe edilen 240 ton/saat kapasiteli asfalt pilentinin tanıtım programını yapıyoruz. Öksüt Madencilikle yaptığımız protokol gereği asfalt plenti yapıldı, bir de plentmiks için girişimde bulunduk, siparişi verildi. İnşallah aynı sahamız içerisine Fen İşleri Daire Başkanlığı’mız tarafından kullanılacak olan plentmiks kazandırmış olacağız. Katkıları için Öksüt Madenciliğe teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öksüt Madencilik Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı David Alan Bickford ise “Herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu projeye katıldığımız için çok mutlu olduk. Ayrıca Develi’de bypass yol yaptınız, çok faydası oldu, onun için çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da birlikte çalışmak istiyoruz” dedi.