KAYSERİSPOR SEZONUN İLK ANTRENMANINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KAYSERİSPOR SEZONUN İLK ANTRENMANINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kayserispor 2022 – 2023 sezonu öncesi ilk antrenmanını kulüp tesislerinde yaptı. İdman Öncesi teknik direktör Çağdaş Atan futbolcularla toplantı yaptı. Daha sonra kulüp tesislerinde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular kondisyon çalışması ile yarı saha futbol oynadı.
Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan idman öncesi gazetecilere açıklama yaptı. Çağdaş Atan yaptığı konuşmada, “Yeni başlayacak sezon bütün takımlara hayırlı olsun. Amacımız her zaman iyi futbol. Ben bu sezon çekişmeli güzel bir iyi bir ligin geçeceğini düşünüyorum. Biz transfer tahtası açılmayacakmış gibi hareket ediyoruz. Takımın büyük bir kısmını koruduk. İki tane de kiralık futbolcu için kuralların netleşmesini bekliyoruz. Bu tarz durumlarda bunu fırsata çevirmek gerekiyor. Özellikle de genç oyuncular için. Alt yapıdan çıkan ve geçen sezon A Takımla idmana çıkan 9 kişi şuan kamp kadromuzda. Onlara da az önce, sahada yüzde 100’lerini verip kendilerini ispat edecekleri bir performans göstermelerin bekliyorum. Biz de sene de birkaç genç futbolcuyu takımlarımıza kazandırmak istiyoruz. Bu tarz durumlarda onu fırsata çevirmek gerekiyor. Takımda yerlilerle yabancılar arasında iyi bir arkadaşlık var. Onlar da birbirlerini taşıyacaklardır” diye konuştu.


“GÜZEL BİR KAMP DÖNEMİ GEÇİRECEĞİZ”
Çağdaş Atan konuşmasının devamında, “Güzel bir kamp dönemi geçireceğiz. Az konuşup çok çalışacağız. Biz kendimize güveniyoruz, takımımıza güveniyoruz. Yurt dışında uzakta olanlara 1 gün daha izin verdik. Yarın biraz daha fazla olacağız. Majid Hosseini ve Mario Gavranovic milli takım kampında olduğu için onlara ekstra izin verdik. Tekrardan anlaşmaya çalıştığımız isimler var. En kısa zamanda tam kadro olup Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne gidip 2 etap orada çalışacağız. Tam kadro olduktan sonra hem işleyiş iyi olacak hem de sistemi oturtacağız” ifadelerini kullandı.
“İNŞALLAH HEPİMİZ İÇİN GÜZEL BİR SEZON OLSUN”
Çağdaş Atan sözlerini şöyle bitirdi, “Cenk Gönen ve Mustafa Pektemek burada. Ben burada hiçbir futbolcuya önyargıyla yaklaşmıyorum. Tanıyarak ilerleyeceğiz. Bizim oyun sistemimize nasıl reaksiyon gösterdiklerin göreceğiz. Önceliğimiz topa sahip olan, önde yüksek baskı uygulayan, 3’üncü bölgeye mümkün olduğunca fazla futbolcuyu sokabilen Kayserispor oluşturmak istiyoruz. İnşallah hepimiz için güzel bir sezon olsun.”